POBIERZ OŚWIADCZENIE RODZICA i złóż w sekretariacie szkoły!
Zapoznaj się z tzw. Standardami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) czyli zaleceniami "dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem" w Europie. Na nich ma się opierać seksedukacja w Polsce według niektórych środowisk. (Szczegóły dla określonych grup wiekowych od str. 40.)

Polecamy:        

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blokada wasztatów prowadzonych przez osoby związane z gender/LGBT
Wydarzyło się to w roku 2017, w Szkole Podstawowej nr 66 w Warszawie. Zaczęło się od tego, że nauczycielka wysłała przez elektroniczny dziennik Librus do rodziców, dwa dni przed planowanymi warsztatami(!), informację, że w piątek na trzech lekcjach odbędą się warsztaty psychologiczne. Tak się złozyło, że odczytałam tą wiadomość od razu, więc zapytałam ją jakie to mają być warsztaty. Ona spytała pedagoga i napisała mi jeszcze tego samego dnia nazwę firmy, nazwisko i temat (Inspiracje, Aleksandra Teliszewska, temat: "To mnie tworzy..."). Postanowiłam to sprawdzić, bo w tym samym roku, u mojego syna w liceum, była grupa seks edukatorów z PONTONU.

Gdy nazwisko i nazwę firmy wpisałam w google, zobaczyłam profil na GoldenLine.pl, a że mam tam konto po zalogowaniu przeczytałam, że właścicielka tej firmy jest po studiach gender i że współpracowała kilka lat jako wolontariuszka z PONTONEM. Weszłam też na jej profil na FB i sprawdziłam polubienia. Zauważyłam, że sympatyzuje ze środowiskiem LGBT. Wszystkie te informacje przesłałam bez zwłoki nauczycielce a ona przekazała dyrekcji. To trwało kilka minut. Napisałam też maila do wszystkich rodziców uczniów z klasy mojego syna opisując sytuację. Wprawdzie odpowiedziało mi tylko około 5 osób - oburzonych, jednak na warsztaty przyszło tylko 9 dzieci z 24. Smile

Firma INSPIRACJE wygrała przetarg w gminie Warszawa Włochy w marcu 2017 roku na przeprowadzenie warsztatów profilaktycznych w szkołach podstawowych gminy Warszawa Włochy, aż do grudnia 2017!
Oto link do informacji na stronie Gminy Warszawa Włochy o wygranym przetargu: http://www.ud-wlochy.waw.pl/data/auctions/wybor_najkorzystniejszej_oferty._1.pdf
W sumie miało to objąć 69 klas, po 6 godzin lekcyjnych w każdej klasie... Gmina miała zapłacić owej firmie ponad 45 000zł brutto!

Urzędnicy w gminie tłumaczyli, że wygrała ta firma, bo dała najniższą cenę - kryterium ceny to aż 80% w tym zapytaniu ofertowym(!) -  http://www.ud-wlochy.waw.pl/data/auctions/zapytanie_ofertowe_20.pdf.
Szkoda, że urzędnicy nie sprawdzili choćby przez wyszukanie w google, kim jest właścicielka firmy. Mogliby wtedy unieważnić przetarg.

Rozmawiałam z nimi – twierdzili, że nie mają możliwości odrzucenia kogoś ze względu na jego poglądy. Ale przecież to ważne kogo wpuszczamy do szkół, kto prowadzi warsztaty. Powinna być jakaś rozmowa kwalifikacyjna, możliwość odrzucenia oferty bez podania powodu, jeśli urzędnika coś zaniepokoi. Powinna tutaj obowiązywać zasada ograniczonego zaufania. To przecież nie przetarg na wykonanie remontu, tylko na wychowanie naszych dzieci! 

Niestety, mam wrażenie że, ani urzędnicy w gminie ani dyrekcja, pani pedagog szkolna i nauczyciele nie byli zaniepokojeni tym faktem. Sad Rodzice w większości też nie reagowali na tą informację. Warsztaty miało prowadzić w sumie 10 osób. Złożyłam podanie w gminie z prośbą o udostępnienie listy tych nazwisk. Po otrzymaniu listy, sprawdziłam w internecie kim są ci ludzie. I kolejny szok! Kilka z tych osób również była związana z grupą PONTON lub środowiskiem LGBT.

Rozmawiałam z nauczycielką, która obecną przez 3 godziny lekcyjne tych warsztatów - ona powiedziała, że ogólnie warsztaty była "słabe", że sprawiało to wrażenie jakby dwie panie prowadzące nie były przygotowane. Oficjalnie tematem miało być przygotowanie dzieci do przejścia z klasy 3 do 4. Nauczycielka napisała negatywną opinię i przekazała ją pedagog szkolnej, a ta gminie. Dzięki tej opinii, po mojej interwencji u burmistrza, podjął on decyzję o wstrzymaniu warsztatów w szkole mojego syna. Niestety w pozostałych szkołach prawdopodobnie się odbyły, bo burmistrz uzależnił decyzję od opinii nauczycieli tych szkół. Sad

Na warsztatach był też obecny jednorazowo urzędnik z gminy w ramach kontroli, a że nic nie zauważył niepokojącego, to prawdopodobnie on już na kolejną kontrolę nie pojechał, a nauczyciele - wiadomo - mają dużo papierkowej roboty, więc chętnie wychodzą sobie "na chwilę"  zostawiając dzieci same z tymi osobami. I chyba tak to ma działać. Pod przykrywką warsztatów profilaktycznych ma odbywać się tam gdzie się to uda, indoktrynacja naszych dzieci ideologią gender. Bez wiedzy rodziców a nawet nauczycieli, którzy też nie wykazują czujności.

Jest jeszcze jedna rzecz - rodzice szkoły (nr 66 w Warszawie) nie wyrazili zgody na te konkretne warsztaty, bo w planie wychowawczym na rok szkolny 2016/2017 była wpisana inna firma - EPSOLON (strona 13 tutaj:
 https://sp66warszawa.edupage.org/files/program_wychowawczo_profilaktyczny_klasy_1-3.pdf).
Firma Inspiracje  wygrała przetarg w marcu 2017 i nie była ujęta w ww planie. A rodzice nie zostali poproszeni o wyrażenie zgody. Wysłałam powiadomienie do kuratorium i dostałam lakoniczną odpowiedź, że, cytuję:
„(...) w szkole mogą działać stowarzyszenia i inne organizacje, których celem statutowym jest działalność wychowawcza, albo jej rozszerzenie i wzbogacenie. Podjęcie takiej działalności powinno być poprzedzone uzyskaniem pozytywnej opinii rady rodziców (art. 56 ust. 2 ustawy o systemie oświaty), takiej opinii dyrektor szkoły nie przedstawił. Zobowiązano zatem dyrektora szkoły do przestrzegania zapisów art. 56 ustawy o systemie oświaty.”

Rodzice, bądźcie czujni! Pytajcie o programy profilaktyczne w szkołach Waszych dzieci - są one przedstawiane na pierwszych zebraniach we wrześniu, bo Rada Rodziców musi je zatwierdzić bodajże do końca września. Jeśli nie jesteście pewni kto i co będzie mówił Waszym dzieciom, nie wyrażajcie zgody na uczestniczenie Waszych dzieci. Informujcie się nawzajem o Waszych podejrzeniach. Przekonałam się, że tylko zrobienie szumu wokół sprawy, spowodowało zablokowanie wejścia tych ludzi do szkoły mojego syna. Gdybym nie spytała wtedy od razu, 7 czerwca, jakie warsztaty mają się odbyć, to mój syn, na jesieni, uczestniczyłby w kolejnych warsztatach a wtedy już byłaby inna nauczycielka, bo to klasa czwarta i nowi nauczyciele – być może wyszłaby z klasy i zostawiła dzieci sam na sam z trenerami na 3 godziny lekcyjne. Tacy ludzie nie obnoszą się ze swoimi poglądami – raczej je ukrywają. Wiedzą, że u większości rodziców nie znajdą poparcia na swoje chore poglądy. Dlatego starają się wkraść do szkół pod pozorem zajęć/warsztatów o różnej tematyce..

Mam nadzieję, że opisanie tej sytuacji zmotywuje innych rodziców do działania. 
Odpowiedz
U mnie podobne wydarzenie, kilka lat temu, szkoła podstawowa w Warszawie.
Niestety dopiero po fakcie dowiedziałam się, co faktycznie było tematem warsztatów, które miały być o tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, biednych, chorych. W rzeczywistości dzieciom pokazywano też m.in. obrazki par homoseksualnych i mówiono, że takich osób nie wolno dyskryminować i że należy to tolerować, bo to zupełnie naturalna rzecz. Dzieciom kazano też rysować tęczę...Z zajęć została wyproszona wychowawczyni mojego dziecka i dzieci były w sali same z "edukatorką" spoza szkoły.
Obecnie do tej samej szkoły chodzi moje młodsze dziecko. Na stronie szkoły ukazało się ogłoszenie o konkursie ofert na przeprowadzenie zajęć wspierających szkolny program wychowawczo-profilaktyczny. Same założenia programu wyglądają interesująco i niewinnie (promowanie zdrowego stylu życia, cyberprzemoc), jednak biorąc pod uwagę obecną politykę władz Wwy, na pewno będę tę sprawę monitorować.
Odpowiedz
Cherry_wine - a możesz napisać która to konkretnie szkoła? Ja też zaglądam na stronę tylko że gminy a nie szkoły i sprawdzam co jakiś czas przetargi dot. warsztatów w szkole.. Ale może powinnam sprawdzać też stronę szkoły?
Odpowiedz
Wolałabym na razie nie podawać nazwy szkoły, ale mogę udzielić takiej informacji mailowo.
Odpowiedz
Wysłałam Ci PW - prywatną wiadomość - sprawdź w panelu użytkownika.. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości